Rólunk

1) Az Egyesület rövid bemutatása, története:

Az Egyesület 2005-ben alakult és az óta folyamatosan működik.

Az egyesület céljai a következők:

Tevékenysége Tiszafüred és térsége társadalmának s az egyén közös érdekeinek kielégítésére irányul. Segíteni kívánja Tiszafüred és a Tisza-tó környék gazdasági fejlesztését, új módszerek és technológiák meghonosítását, a térség mezőgazdaságában, a feldolgozóiparban, szolgáltatások minőségjavítását a kereskedelemben és idegenforgalomban. Fontos célok közé tartozik, hogy katalizátorként működjön a térség és területfejlesztés területén. Fenti célkitűzéseket az alábbi tevékenységekkel kívánja elősegíteni:

· Bekapcsolódik a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésébe, foglalkoztatásának elősegítésébe, s ezekhez kapcsolódó szolgáltatást lát el.

· Információgyűjtés és biztosítás, minden érdeklődő számára, a működési területükről.

· Tevékenységével elősegíti a térség, nevelési, oktatási, képességfejlesztési, ismeretterjesztési, képzési tevékenységeit.

· Hozzájárul a kulturális örökség megóvásához.

· A környezet- és fogyasztóvédelmet elősegíti.

 

Az Egyesület tagja a helyi LEADER közösség (Tisza-tó Térsége LEADER Egyesület) elnökségének és részt vesz a projektjeiben. Az Egyesület célja, hogy az alapszabályát 2010-ben úgy egészíti ki, hogy az még markánsabban jelenítse meg a térségfejlesztést, a környezettudatosságot és a fenntarthatóságot.

 

A Regionális Fejlesztési Egyesület Tiszafüred egy közhasznú szervezet, melynek főtevékenysége a Regionális Területfejlesztés. A szervezet legfőbb szerve a közgyűlés, amely az egyéni tagok összessége. A közgyűlés által 3 évre megválasztott Bizottság feladata a szervezet vagyonkezelésének és működésének az ellenőrzése, az Egyesületet az Elnök irányítja. A szervezet napi munkáját – az Elnök egyetértésében – a titkár vezeti az alapszabályban és a működési szabályzatban megfogalmazott követelmények alapján.

 

Az Egyesület tevékenységét illetően a szervezet célkitűzése a munkaerő-piacon jelenlévő hátrányos helyzetű rétegek képzésének és foglalkoztatásának az elősegítésében való aktívabb részvétel. A következő 3 évben további 2 foglalkoztatással kapcsolatos projektben kíván aktívan részt venni.

 

2) Szervezeti filozófia:

 

Működésünk alapja a szakmai felkészültség és a célcsoport igényeinek minél magasabb szintű kielégítése. Az alapszabályban megfogalmazott célok elérése, a civil lakosság minél hatékonyabb segítése. Ezt a célt szolgálja a TÁMOP-5.1.1-09/7-2010-0007 és a TÁMOP-2.6.2-12/1-2012-0348 pályázatunk is.

 

3) Tevékenységeinek bemutatása:

Az Egyesület tevékenységi köre a Közgyűlés által elfogadott Alapszabály foglalja magába. Az ellátandó feladatok. Az egyesület a társadalom és az egyén közös érdekeinek kielégítésére a közhasznú szervezetekről szóló (korábban a 1997. évi CLVI törvény 26§ c.,)

jelenleg a 2011. évi CLXXV. törvény az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló törvény értelmében a következő feladatokat látja el:

 

- Nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés; TEÁOR 80.42 Felnőtt és egyéb oktatás.

- TEÁOR 92.52 Kulturális örökség védelme

- TEÁOR 73.20 Társadalomtudományi, humán kutatás, fejlesztés.

- környezetvédelem; TEÁOR 91.33 Máshová nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység

- fogyasztóvédelem; TEÁOR 91.12 Szakmai érdekképviselet

- munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése és a kapcsolódó szolgáltatások; TEÁOR 91.33

- Euroatlanti integráció elősegítése

A célszerinti tevékenységhez az alábbi besorolás szerinti tevékenységet végzi még:

 

- TEÁOR 22.13 Időszaki kiadvány kiadása

- TEÁOR 22.15 Egyéb kiadás

- TEÁOR 22.24 Nyomdai előkészítő tevékenység

- TEÁOR 22.25 Kisegítő nyomdai tevékenység (fénymásolás)

- TEÁOR 22.33 Számítógépes adathordozó sokszorosítása

- TEÁOR 71.33 Irodagép, számítógép kölcsönzése

- TEÁOR 72.22 Egyéb szoftver-szaktanácsadás, -ellátás

- TEÁOR 72.30 Adatfeldolgozás

- TEÁOR 72.60 Egyéb számítástechnikai tevékenység

- TEÁOR 74.14 Üzletviteli tanácsadás

- TEÁOR 74.87 Máshová nem sorolt egyéb gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás

Az egyesület feladatait támogatandó, Média tevékenységet lát el:

 

- TEÁOR 92.20 Rádió-televízió műsorszolgáltatás-t

- TEÁOR 92.40 Hírügynökségi tevékenységet

- TEÁOR 74.40 Hirdetés (hirdetési hely és idő értékesítése)

- TEÁOR 22.32 Videó-felvétel sokszorosítása

- TEÁOR 92.11 Film és videó-gyártás

Számviteli szempontból elkülönülten működik, nyereségét a közhasznú tevékenység fejlesztésére kell fordítani."

 

4) Az Egyesület tevékenységi körzete:

Az Egyesület működési területe a Tiszafüredi kistérség területe, de fokozatosan szeretnénk terjeszkedni a kistérségen kívüli 50 km-es körzeten belül.

 

Tiszafüredi, illetve Tiszafüredi kistérségi székhellyel rendelkező kevés hasonló szolgáltatást végző civil szervezet működik. Többségükre jellemző, hogy szolgáltatásnyújtásukat 1-2 fő munkavégzésével és alvállalkozó bevonásával biztosítják.

 

Az Egyesület célcsoportja:

· Tiszafüredi kistérség önkormányzatai és intézményei

· Vállalkozások

· Civilszervezetek

· Lakosság

 

A kistérség sajátos belső perifériának tekinthető, amelyet kedvezőtlen külső elérhetőség, magas munkanélküliség, jelentős számú hátrányos helyzetű népesség és alacsony gazdasági aktivitás jellemez. A 311/2007. (XI. 17.) kormányrendeletben foglaltak szerint a Tiszafüredi kistérség a komplex programmal segítendő leghátrányosabb helyzetű fejlettségi kategóriába tartozik.

5) A szervezet felépítése, működése

Két Közgyűlés közötti időszakban a szervezetet a Vezetőség irányítja. A Vezetőség jogosult minden olyan döntés meghozatalára, amelyet jogszabály vagy az alapszabály nem utal kizárólagosan a Közgyűlés hatáskörébe. A Vezetőség a Közgyűlésnek évente egy alkalommal beszámolni tartozik.

A Vezetőség dönt a tagfelvételről, intézi a levelezést, a nyilvántartásokat, a tagdíjak és adományok beszedését, az egyesület javainak kezelését.

A vezetőség 3 éves időtartamra megválasztott 5 tagból álló testület.

A Vezetőség összetétele:

- elnök,

- elnökhelyettes

- titkár

- 2 fő vezetőségi tag.

6) A közeljövőt érintő célkitűzések, intézkedések

Továbbra is segíteni kívánja Tiszafüred és a Tisza-tó környék térség nevelési-, oktatási-, képességfejlesztési, ismeretterjesztési tevékenységeit.

Kiemelten kezeli és bekapcsolódik a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésébe, foglalkoztatásának elősegítésébe, s ezekhez kapcsolódó szolgáltatást lát el.

7) Az Egyesület gazdasági, pénzügyi helyzete

A 2012-es üzleti terv tényadatainak összetételei, arányai:

· Tagdíjakból származó bevétel:

- UNIÓS pályázatainkból származó támogatások

· Egyéb külső megbízottnak végzettszolgáltatások:

Reméljük, hamarosan Önnel is találkozunk!

Tagjaink a civil szektor legkülönbözőbb területein tevékenykednek (Önkormányzatok, Pénzügyi terület, Településfejlesztés, Pedagógia,  Vállalkozás).

A fentebb említett szakmai sokszínűség, és eddigi tanulmányaink biztosítanak nekünk széles rálátást a hazai szervezetek égető problémáira, e széleskörű szakmai tapasztalatokat felhasználva, szeretnénk a hazai civil szervezetek (és KKV-k, magánszemélyek) segítségére lenni, e fő célkitűzést segíti a most zajló (és várhatóan 2013. júniusában befejeződő TÁMOP-5.1.1-09/7-2010-0007 kódszámú, „Szakmát felnőttkorban” című UNIÓS projektünk.

Honlapunk folyamatos frissítés alatt áll, ezért érdemes lesz gyakran visszanézni!

Az Egyesület vezetőségi tagjai: